Taping

Taping – regeneracja bio-mechaniczna.

Kinesiotaping to metoda fizjoterapeutyczna wywodząca się z Japonii, polega na oklejaniu ciała pacjenta specjalistycznymi, elastycznymi taśmami w precyzyjny sposób, aby poprzez zwiększenie przestrzeni pomiędzy warstwą skóry a mięśnia stymulować regenerację tkanek, zmniejszać uciski, redukować ból, odciążać stawy i mięśnie.

Siatkówka, tenis, pływanie czy sporty walki – taping sportowy staje się coraz bardziej zauważalny w świecie. Stosowane jako element rehabilitacji bądź dodatkowe zabezpieczenie najwrażliwszych mięśni i stawów. W tym przypadku kluczowa jest aplikacja pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty, który po przeprowadzonym wywiadzie i badaniach wstępnych ( jak choćby reakcje alergiczne na taśmy ), dokładnie wybiera miejsca i ilość taśm.

O samych taśmach.

Różne kolory, te same właściwości. Wykonane z tworzywa o grubości i ciężarze zbliżonym do ludzkiej skóry, wodoodporne taśmy elastyczne o rozciągliwości 130-140 %, lub sztywne. Nie zawierają w sobie żadnych leków, do ich pewnego przymocowania do ciała pacjenta używany jest klej hipoalergiczny. Trzymają się na ciele od 5 do 7 dni.

Kinesiotaping – taśmy elastyczne – działa przeciwbólowo, na nadwyrężone stawy i mięśnie, skurcze, rozstępy.

Taping sportowy – taśmy sztywne oraz elastyczne- zwichnięcia, skręcenia, urazy mięśni, ścięgien, więzadeł.