Pierwsza wizyta

Jak będzie wyglądać i jak do takiej wizyty się przygotować ?

Fizjoterapeuta to specjalista, dzięki którego wiedzy i umiejętnościom manualnym bez konieczności przeprowadzania inwazyjnych zabiegów dochodzimy do sprawności fizycznej pacjentów.
Ci z Państwa, którzy mieli okazję trafić do naszego Centrum wiedzą już, że nie ma problemu, z którym byśmy sobie nie poradzili.

Dla części pacjentów pierwsza wizyta u lekarza wiąże się z pewnego rodzaju dyskomfortem. Z założenia mamy opory przed rozmową z nieznajomym o swoich problemach zdrowotnych, ale to właśnie dzięki rozmowie, dowiadujemy się tego, czego nie znajdziemy na żadnym skierowaniu.

Jeśli oczekujesz od nas pomocy, to dołożymy wszelkich starań, aby ją Tobie zapewnić!

W zależności czy jest to pierwsza rozmowa ze specjalistą po urazie, czy kolejna, już ze skierowaniem od lekarza wizyta będzie wyglądać podobnie, lecz może różnić się detalami.
Niektóre z zabiegów jak np. kąpiele wirowe czy gimnastyka, mogą wymagać zabrania z sobą na wizytę ręcznika bądź wygodnych ubrań do ćwiczeń.
Podczas rejestracji bądź rozmowy z terapeutą poinformujemy Cię co zabrać z sobą na wizytę.

1. Wywiad
Kluczem do przeprowadzenia pełnej, skutecznej terapii jest poznanie źródeł problemu. Stawiamy tutaj na rozmowę z pacjentem, podczas której chcemy dowiedzieć się, kiedy i w jaki sposób doszło do zaistnienia problemu, jakie są jego objawy, kiedy się pojawiają, wzmagają czy zanikają.
Istotny jest również ogólny stan zdrowia pacjenta i informacja o przebytych chorobach i urazach.
Dzięki zebraniu tych danych będziemy w stanie określić źródło problemu i wyeliminować ewentualne przeciwwskazania dotyczące przebiegu leczenia (jak np. przebyte choroby uniemożliwiające skorzystanie z danego zabiegu).

2. Badanie
Popatrzymy, ponaciągamy, powyginamy.
Dopiero po przeprowadzeniu przez rehabilitanta serii badań, na podstawie wcześniejszego wywiadu, konfrontujemy je z posiadanymi wynikami badań diagnostycznych takimi jak RTG., USG, RM itd. Robimy tak, aby nie sugerować się nimi przed diagnostyką funkcjonalną, lecz aby badania były jak najbardziej wiarygodne i dające pogląd na faktyczny stan zdrowia pacjenta. Możliwe, że terapeuta poprosi o przeprowadzenie dodatkowych badań.

3. Diagnoza
Zebrane informacje z wywiadu i badania funkcjonalnego wraz z badaniami obrazowymi dostarczonymi przez klienta stanowią bazę do skutecznego rozpoznania, dzięki temu terapia będzie spersonalizowana, dająca maksymalne szanse na odzyskanie pełni sprawności i uwolnienie się od bólu.

4. Terapia
Każdy pacjent oczekuje, że wizyta u specjalisty rozwiąże wszystkie jego problemy.
Postępując zgodnie ze wspólnie założonym planem terapii i zawsze skupiając pełnię uwagi na prowadzeniu zabiegów i komforcie pacjenta osiągamy założone cele.
Każdy z nas jest inny i nasze problemy mają własną specyfikację, dlatego w niektórych przypadkach odczuwalna poprawa nastąpi już po pierwszym spotkaniu z terapeutą, dla innych potrzebne będzie przeprowadzenie pełnej terapii i poświęcenie dodatkowego czasu na autoterapię, aby w pełni uwolnić się od doskwierających nam problemów.
Odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń, które dodatkowo zlecamy pacjentom jako swoistą pracę domową, zdecydowanie wzmacnia efekt terapeutyczny zabiegów przeprowadzanych w gabinecie i wyrabia codzienne zdrowe nawyki.