Masaże

Masaże wskazane są dla osób z przewlekłymi zapaleniami mięśni, stawów, ścięgien, z chorobami krążenia, nerwobólami, pacjentów pooperacyjnych, w terapiach narządów ruchu.

Masaż

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to podstawowy zabieg fizjoterapeutyczny, stosowany w terapii od starożytności.

Poprzez połączenie różnych technik, takich jak rozcieranie, głaskanie, uciskanie, stosowanych miejscowo lub całościowo oddziałujemy na receptory skórne, mięśniowe, oraz te umiejscowione w ścięgnach, kościach i stawach.

Technika oraz intensywność dostosowywana jest przez terapeutę bezpośrednio do stanu zdrowia pacjenta, po jego ówczesnym rozeznaniu.

Dzięki odpowiedniej stymulacji poprawiamy krążenie krwi, rozluźniamy partie mięśni, działa to przeciwbólowo i regeneracyjnie oraz przygotowuje pacjenta do dalszej terapii.

Podczas zabiegu doznajemy relaksu, osiągamy stan głębokiego wyciszenia, dbając o ciało i umysł.

Masaż sportowy

Masaż sportowy jest integralnym elementem odnowy biologicznej u osób aktywnych fizycznie, zarówno zawodowych sportowców jak i amatorów, wykorzystywany jako element profesjonalnych planów treningowych.

W zależności od dyscypliny, masaż będzie dotyczył wyselekcjonowanych partii mięśni bądź całego ciała.

Podczas konsultacji z fizjoterapeutą omówiony zostanie zakres terapii, dobrany odpowiedni zestaw ćwiczeń, które pomogą osiągnąć założone cele.

Masaż sportowy wspomaga proces przygotowań przed treningiem, dzięki czemu pacjent utrzymuje wysoki poziom sprawności pomiędzy zawodami, skraca czas regeneracji mięśnie zmęczonych po wysiłku sportowym.

Zalecane jest łączenie serii masaży z dostosowanymi ćwiczeniami w celu osiągnięciu jak najlepszych rezultatów.

Leczniczy kręgosłupa

Masaż leczniczy kręgosłupa stosowany jest po dokładnej diagnozie pacjenta głównie w przypadkach dyskopatii, rwy kulszowej lub barkowej, przeciążeniowego bólu kręgosłupa.

Kluczowe jest indywidualne przygotowanie planu rehabilitacji i odpowiednie dostosowanie obszaru oraz techniki masażu.

Seria zabiegów skutecznie redukuje i usuwa bóle przykręgosłupowe, stawowe, wzmacnia mięśnie, przywraca pełną ruchomość i pozwala na szybki powrót do normalnego funkcjonowania.

Masaż bańką chińską

Bańką chińską

Masaż bańką chińską kojarzony jest głównie z kosmetologią. Jednak jest to terapia relaksacyjno-lecznicza. Używanie bańki zdecydowanie poprawia krążenie krwi, pomaga zredukować napięcie mięśniowe oraz ucisk splotów nerwowych, efekty są odczuwalne już nawet po jednorazowym zabiegu, a stan głębokiego relaksu osiągany podczas terapii dodatkowo uspokaja i redukuje stres.

Technika masażu bańką chińską przynosi świetne rezultaty również w walce z cellulitem. Może być stosowana niemalże w każdym miejscu, na brzuchu, pośladkach, udach, łydkach, rękach, plecach itd. Dzięki tej technice redukujemy tak bardzo nielubiany przez nas cellulit, poprawiamy jędrność skóry, zmniejszają się rozstępy, i modelujemy swoją sylwetkę. W tym wypadku proponowana jest seria ok. 10 zabiegów w krótkich odstępach czasu która przyniesie długotrwałe efekty.