Kinezyterapia

Kinezyterapia, czyli leczenie poprzez ruch, stanowi podstawę rehabilitacji leczniczej, i nie jest to tylko rehabilitacja samych narządów ruchu, jak ręka czy noga. Poprzez zastosowanie odpowiedniego zestawu ćwiczeń ruchowych leczy również układ oddechowy, nerwowy czy moczowy.

Kinezyterapia i manualna terapia w Kaw-Med

Dzięki kinezyterapii można, za sprawą odpowiednich ćwiczeń, przywrócić utraconą elastyczność w stawach oraz zwiększyć siłę i wytrzymałość mięśni. Poprzez prawidłowa stymulacje poprawiamy ich rozwój, pobudzamy czynności ośrodkowego układu nerwowego – co wpływa na szybkość przepływu impulsów nerwowych, zyskujemy lepszą kontrolę nad swoim organizmem, poprawiamy i wyrabiamy pamięć ruchową.

Kontrolowana podczas terapii aktywność fizyczna poprawia pracę układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, uczymy się poprawnie oddychać, wyraźnie zwiększając pojemność płuc, przez co krążąca w obiegu krew jest bardziej natleniona. Możemy również korygować wady postawy ciała i nieprawidłowe nawyki ruchowe, a także przystosować chorego do życia w przypadku trwałej niepełnosprawności.

W naszym gabinecie proponujemy Państwu terapię miejscową — w miejscach występowania bólu, bądź ogólną w celu przywrócenia pełnej sprawności w ogniskach chorobowych. Prosimy, aby państwo zwrócili uwagę, iż każdy program rehabilitacji dobierany jest indywidualnie w zależności od jego dysfunkcji i potrzeb naszych gości.