Kinezyterapia

“Należy pamiętać, że ćwiczenia wzmacniają,
a nieczynność osłabia ciało” – Hipokrates.

Kinezyterapia, czyli leczenie poprzez ruch, stanowi podstawę rehabilitacji leczniczej, i nie jest to tylko rehabilitacja samych narządów ruchu, jak ręka czy noga. Poprzez zastosowanie odpowiedniego zestawu ćwiczeń ruchowych leczy również układ oddechowy, nerwowy czy moczowy.

Dzięki kinezyterapii można, za sprawą odpowiednich ćwiczeń, przywrócić utraconą elastyczność w stawach oraz zwiększyć siłę i wytrzymałość mięśni. Poprzez prawidłowa stymulacje poprawiamy ich rozwój, pobudzamy czynności ośrodkowego układu nerwowego – co wpływa na szybkość przepływu impulsów nerwowych, zyskujemy lepszą kontrolę nad swoim organizmem, poprawiamy i wyrabiamy pamięć ruchową.

Kontrolowana podczas terapii aktywność fizyczna poprawia pracę układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, uczymy się poprawnie oddychać, wyraźnie zwiększając pojemność płuc, przez co krążąca w obiegu krew jest bardziej natleniona. Możemy również korygować wady postawy ciała i nieprawidłowe nawyki ruchowe, a także przystosować chorego do życia w przypadku trwałej niepełnosprawności.

W naszym gabinecie proponujemy Państwu terapię miejscową — w miejscach występowania bólu, bądź ogólną w celu przywrócenia pełnej sprawności w ogniskach chorobowych. Prosimy, aby państwo zwrócili uwagę, iż każdy program rehabilitacji dobierany jest indywidualnie w zależności od jego dysfunkcji i potrzeb naszych gości.