Instruktaż pielęgnacyjny niemowląt

Zapraszamy rodziców na instruktaże z zakresu prawidłowej opieki i pielęgnacji małego dziecka, która stwarza możliwości wspomagania rozwoju dziecka już od pierwszych chwil jego życia.
Konsultacje z instruktażu pielęgnacyjnego, mają na celu dobór pielęgnacji indywidualnie dopasowanej do niemowlęcia i jego potrzeb, a także zwiększenie świadomości rodziców na temat czynników które mają wpływ na rozwój ruchowy dziecka.

Na zajęciach prowadzonych przez fizjoterapeutę nauczycie się Państwo jak prawidłowo i bezpiecznie pielęgnować dziecko, zgodnie z jego naturalnymi potrzebami rozwojowymi. Podczas spotkania terapeuta nauczy rodziców jak prawidłowo podnosić i odkładać dziecko, karmić, przebierać, w jaki sposób nosić. Podpowiemy Państwu jak zorganizować przestrzeń do zabawy oraz w jaki sposób bawić się z dzieckiem, aby stymulować jego rozwój psychoruchowy. Wspomnimy o najczęstszych błędach popełnianych podczas pielęgnacji dziecka, oraz jak ich uniknąć.

Nauka prawidłowej pielęgnacji jest szczególnie polecana rodzicom, niemowląt z problemami z napięciem mięśniowym, z asymetrią ułożenia ciała, niemowląt przedwcześnie urodzonych.