Fizjoterapia Niemowląt Dzieci i Młodzieży

Fizjoterapia Niemowląt Dzieci i Młodzieży w KAW-MED prowadzona jest w oparciu o sprawdzone na całym świecie standardy i metody. Gwarantujemy miłą i przyjazną atmosferę oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta. Prowadzimy fizjoterapię dzieci już od pierwszych miesięcy życia, aż do wieku dorastania.

Wiemy, że terapia dzieci i młodzieży, wymaga nie tylko odpowiedniej wiedzy fizjoterapeuty, ale również miłej i otwartej atmosfery. W KAW-MED , dokładamy starań żeby każde zajęcia były dla dziecka interesujące, ale zarazem wymagające.

Doświadczenie, odpowiednie kwalifikacje i predyspozycje naszego personelu do pracy z dziećmi, w połączeniu z dedykowanym dla nich sprzętem rehabilitacyjnym, pozwalają nam stworzyć właściwą atmosferę podczas zajęć. Terapię prowadzimy wielokierunkowo, wykorzystując maksymalny potencjał dziecka.

 

Konsultacja Fizjoterapeutyczna:

Spotkanie z fizjoterapeutą ma na celu ocenę rozwoju psychoruchowego niemowlęcia i dziecka, zdiagnozowanie wszelkich niepokojących zachowań, które obserwują rodzice podczas codziennej pielęgnacji lub aktywności dziecka.
Konsultacja fizjoterapeutyczna polega na zebraniu wywiadu ciążowo – porodowego, oraz wywiadu związanego z pierwszymi miesiącami życia dziecka, a także na obserwacji jego aktywności spontanicznej. Następnie przeprowadzane jest badania fizjoterapeutyczne i omówienie stwierdzonego problemu terapeutycznego. Najczęściej podejmowana jest pierwsza, krótka terapia która pomaga nawiązać kontakt z dzieckiem.

Jeśli dziecko jest już starsze, warto wybrać się do fizjoterapeuty aby ocenić prawidłowość postawy, a w razie problemów rozpocząć indywidualnie dobraną terapię.